Szukaj w blogu

Google Website Translator Gadget

9 grudnia 2013

Tęcza Smaków 3 ze świątecznym akcentem - czas ruszaać !!

Kochani ! :)


             Nastała chwila, gdy rusza TRZECIA  już Akcja Tęcza Smaków :) W tym roku zaczynamy jeszcze później, niż w zeszłym, ale za to ze świątecznym akcentem w tle :) Również w tym roku udało mi się zawalczyć o fajne - mam nadzieję - Nagrody, by Nasz Tęczowy Konkurs był jeszcze bardziej inspirujący :) Dzięki uprzejmości Magazynu Lookoffka ,


oprócz nagród książkowych oraz rzeczowych - czyli barwników spożywczych, nagrodami dodatkowymi dla Laureatów w poszczególnych Kategoriach Kolorystycznych będzie publikacja ich przepisu wraz z odnośnikiem do swojego bloga na łamach tego Lokalnie Zakręconego Magazynu (zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej ) !! Każdy z Laureatów otrzyma oczywiście dwa egzemplarze papierowe, a reszta trafi już w MARCU do rąk mieszkańców Krakowa :)
Myślę, że to nie lada gratka dla Wszystkich, którzy chcą pozyskać nowych Czytelników :) 

Ponadto z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz faktu, iż w tym roku Tęcza Smaków będzie mieć napewno świąteczny nieco charakter, zostanie przyznana NAGRODA SPECJALNA dla, zdaniem Jury, najoryginalniej przygotowanego, w całości jednokolorowego (niebieskiego, fioletowego, żółtego, czerwonego, zielonego lub pomarańczowego) Dania Bożonarodzeniowego !  
Nagroda specjalna to zestaw barwników do ciast, nagroda książkowa oraz świąteczna forma silikonowa - na następne święta, a więc wielkanocne ;) 

Co należy zrobić, by zdobyć taki pakiet nagród ? :) Akcja nie zmienia swoich zasad - będziemy Gotować Tęczowo  :) 

A więc przypominam : 

Każdy z nas potrafi ugotować danie różnokolorowe, ale czy potrafimy ugotować Danie tylko w JEDNYM WYBRANYM KOLORZE TĘCZY?Od dwóch lat udowodniacie - że TAK! :) A zatem do dzieła ! Poniżej zamieszczam szczegółowy REGULAMIN KONKURSU, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiały się w zeszłym roku. 

REGULAMIN AKCJI-KONKURSU TĘCZA SMAKÓW 3 :

1. Organizatorem Konkursu i jednocześnie Akcji Kulinarnej Tęcza Smaków 3 jestem ja - a więc panti i blog Z zapachem wanilii we włosach. 
2. Sponsorem nagród, a więc KSIĄŻEK KULINARNYCH i BARWNIKÓW jest Blog z Zapachem wanilii we włosach.
3. Nagrodą dodatkową jest publikacja zwycięskich przepisów Laureatów wraz z odnośnikami do ich blogów kulinarnych na łamach Magazynu Lookoffka. 
4. AKCJA trwa od 09.12.2013 roku od publikacji postu ;) do 09. 01. 2014 roku do godz. 23:59. (z przyczyn technicznych akcja na Agregatorach rozpocznie się później)
5. W czasie trwania Akcji Należy Przygotować DANIE w JEDNYM WYBRANYM PRZEZ SIEBIE KOLORZE TĘCZY : 
A więc DANIE MUSI BYĆ W CAŁOŚCI : CZERWONE, POMARAŃCZOWE, ŻÓŁTE, ZIELONE, FIOLETOWE LUB NIEBIESKIE

6. W TYTULE lub SAMYM POŚCIE należy zaznaczyć do JAKIEJ KATEGORII KOLORYSTYCZNEJ danie ma należeć - różne są możliwości techniczne naszych monitorów, dlatego proszę, ułatwcie mi pracę i nie każcie się domyślać czy dana zupa jest pomarańczowa czy czerwona.... . 
7. W poście należy umieścić BANNER do Akcji pobrany z mojej strony lub ze strony akcji na Durszlaku lub Mikserze. 
8.  Akcja będzie prowadzona jednocześnie na Mikserze i Durszlaku i tam należy zgłaszać przepisy. Osoby nie posiadające kont na wyżej wymienionych Agregatorach mogą dodawać bezpośrednie link do przepisów w komentarzach poniżej tego posta :)
9. Spośród wszystkich nadesłanych przepisów KOMISJA (w składzie ja i Mój Mąż oraz Reprezentant Magazynu Lookoffka) wybierze jej SUBIEKTYWNYM zdaniem najciekawsze przepisy w danych kategoriach kolorystycznych i wyłoni 6 Laureatów Konkursu :) Zostaną oni nagrodzeni pozycją książkową, barwnikiem spożywczym, a ich przepis zostanie opublikowany na łamach marcowego wydania magazynu Lookoffka. 
10. Spośród pozostałych zgłoszeń Moja Latorośl wylosuje JEDNĄ NAGRODĘ POCIESZENIA :)
11. Ponadto zostanie przyznana NAGRODA SPECJALNA dla, zdaniem Jury, najoryginalniej przygotowanego, w całości jednokolorowego (niebieskiego, fioletowego, żółtego, czerwonego, zielonego lub pomarańczowego) Dania Bożonarodzeniowego. Laureat tej nagrody   
otrzyma zestaw barwników do ciast, nagrodę książkową oraz formę silikonową.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do dodawania do Akcji dań, które będą minimalnie "odstępować" od wymogów formalnych konkursu (np. będą miały spód ciasta żółty, a nie niebieski;)), jednak Zaznacza jednocześnie, że Dania te nie będą brane pod uwagę podczas Wyboru Nagród Głównych oraz Nagrody Specjalnej - o czym Uczestnik zostanie poinformowany w mailu :) Będą miały jednak szansę na nagrodę pocieszenia :) 
11. Ponieważ jest to Akcja, ja też będę podejmować wyzwanie kulinarne, jednak moje przepisy nie biorą udziału w konkursie. 
12. OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCÓW NASTĄPI NAJPÓŹNIEJ DO 16 STYCZNIA 2014 ROKU :) Mam nadzieję, że wiadomość o ewentualnej Wygranej będzie dla Was miłym akcentem tegorocznego Karnawału :) 

Skoro mam nadzieję wszystko już jest jasne, pozostaje mi życzyć Wam WENY TĘCZOWEJ oraz samych smakowitości :) A jeśli szukacie inspiracji zapraszam na podsumowanie Akcji Tęcza Smaków 1 i 2 w archiwum bloga :) 

A zatem : Do DZIEŁA ! 

UWAGA !!

Akcja na durszlaku z przyczyn technicznych rozpoczęła się od 16 grudnia - wszystkie wczęsniej stworzone przepisy proszę dodawać tutaj pod postem lub na Mikserze.

ŚWIĄTECZNA TĘCZA SMAKÓW 3

Świąteczna Tęcza Smaków 3


EDIT ! 

UWAGA !!

Komunikat specjalny
Akcja Tęcza Smaków 3
zostaje przedłużona o tydzień !
A więc trwać będzie do 

19 stycznia 2014 roku do godziny 23:59 ! OGŁOSZENIE WYNIKÓW : do 26 stycznia 2014 roku 


Mam nadzieję, że dłuższy czas, pozwoli Wam na stworzenie jeszcze większej liczby jednokolorowych dań :) 
kolor żółty
kolor pomarańczowy
kolor czerwony
kolor zielony
kolor fioletowy 
kolor niebieski 
czekają na zgłoszenia :) 

Zwłaszcza, że karnawał sprzyja eksperymentowaniu w kuchni. 

W związku z dużym zamieszaniem przypominam, iż Akcja rozpoczęła się :

09 grudnia 2013 roku 

i od tej daty można zgłaszać przepisy !


Akcja na Durszlaku rozpoczęła się później, dlatego dania opublikowane między 09 grudnia a 16 grudnia zgłaszajcie pod postem rozpoczynającym akcję lub mailowo : zzapachemwaniliiwewlosach@gmail.com

12 komentarzy:

 1. Czy purpura podchodzi pod fioletowy, czy nie bardzo?
  http://pinkcake.blox.pl/2013/12/Fioletowa-marchewka-z-kolendra-i-karmelizowana.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hm...Gosiu mozemy uznać , że jest pomiedzy czerwonym a fioletowym, ale bliżej jej do różu i fioletu ;)

   Usuń
 2. Moje danie jest dwukolorowe, a poza tym gdzie mi tam do wysokich aspiracji! Ani przepis, ani fotografia tym bardziej nie powalają, a i ja nie mam inklinacji do konkursowych zmagań. Życzę powodzenia w akcji i pyszności spod ręki Młodej Mamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie dodałam się do akcji, ale te wpisy co mi skomentowałaś nie mogą wziąć udziału w akcji, czas akcji się nie zgadza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dusiu - akcja trwa od 9 grudnia - na agregatorach - konkretnie na durszlaku zaczeła się później, gdyż durszlak miał wąty co do ewentualnie krypto reklamy - na mikserze trwa normalnie od 9 grudnia - oni nie mieli problemu - natomiast pod postem tez można zgłaszać przepisy :)

   Usuń
 4. Zgłaszam moje żółte, słoneczne ciasteczka cytrynowe, popękane :)

  http://domiwkuchni.pl/recipe/popekane-ciasteczka-cytrynowe

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy wyniki? 26-01 juz minął:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo prowszę o cierpliwosć wyniki są, jednak pisanie podsumowania naprawdę trwa, jurry obradowało wczoraj do bardzo późna, a ja niestety wciąż jestem w pracy. Muszę wrócić do domu

  OdpowiedzUsuń
 7. To czekamy cierpliwie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za komentarz:)Anonimy proszę o podpis - będzie nam się milej rozmawiać :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...